Uroczystości rocznicowe na Grzędach

W sobotę 8 września 2012r. przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 2 (P. Dyrektor Marzena Sulkowska, P. Grzegorz Wysocki, P. Agnieszka Koniecko, P. Monika Pskowska, P. Danuta Zalewska) wraz z Pocztem Sztandarowym brali udział w uroczystych obchodach 68 rocznicy bitwy 9. PSK z Niemcami
na Grzędach. Przed obeliskiem, upamiętniającym to zdarzenie, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali, przygotowane pod kierunkiem P. Renaty Modzelewskiej,  pieśni „Ostatni nabój” i „Honor i gniew”.

W podziękowaniu za kultywowanie tradycji 9.PSK dyrektor szkoły- Marzena Sulkowska odebrała od Starosty Grajewskiego i Prezesa Towarzystwa Przyjaciół 9.PSK podziękowanie oraz film „Poznaj Pana po cholewie…”

Dzień wcześniej ponad 120 uczniów uczestniczyło w rajdzie nocnym „Osowe Grzędy -  Grajewo”. Pokonując trasę 30 km młodzież oddała hołd żołnierzom walczącym z Niemcami . Uczniowie  z klasy o profilu wojskowym pozostali na Grzędach na biwaku, aby następnego dnia wziąć udział w oficjalnych uroczystościach.