Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Udział w Święcie Brygady w Giżycku

W piątek, 29 czerwca żołnierze i mieszkańcy Giżycka obchodzili Święto 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Były gratulacje, odznaczenia i chóralne sto lat dla dowódcy, generała Piotra Błazeusza z okazji imienin. Na uroczystości obecna była delegacja z Grajewa, w tym z ramienia szkoły – dyrektor ZS Nr 2 Marzena Joanna Sulkowska.

 

Święto 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego od lat organizowane jest na placu Piłsudskiego w centralnej części miasta. Uroczystości mają podniosły, patriotyczny charakter. Biorą w nich udział mieszkańcy, przebywający w Giżycku turyści przełożeni żołnierzy z 16 DZ, przedstawiciele samorządów i instytucji współpracujących z wojskiem.
W programie uroczystości odczytanie rozkazów o odznaczeniach i wyróżnieniach, m.in. w tym roku grupa żołnierzy otrzymała Gwiazdę Afganistanu (15 GBZ stanowiła trzon X Zmiany PKW w Afganistanie). Natomiast grupie osób cywilnych współpracujących z Brygadą przyznano tytuł "Przyjaciela Zawiszaków", w tym także Przyjacielowi ZS Nr 2 – Panu Antoniemu Dudzińskiemu
.

fot. http://gizycko.wm.pl


Facebook