Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Spotkanie z J. Hoffmanem

Dnia 11 czerwca o godz. 1200 w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyło się spotkanie poświęcone procesowi powstawania filmu „1920 Bitwa Warszawska”. Była tam również obecna delegacja ZS Nr 2 w osobie nauczyciela i uczniów. W trakcie spotkania mieliśmy możliwość obejrzenia krótkometrażowego filmu w reżyserii młodego adepta kinematografii, Adriana Frankowskiego, który to udał się na plan „Bitwy” i śledził koleje powstawania wielkiego dla Polaków dzieła sztuki filmowej. Był on obecny podczas spotkania w Grajewie i poproszony przez dyrektora GIH-u o podzielenie się swoimi refleksjami na temat nakręconego przez niego krótkometrażowego materiału filmowego.

Następnie mogliśmy posłuchać wypowiedzi Jacka Frankowskiego również obecnego na spotkaniu, który to powiedział kilka słów na temat wystawy jego autorstwa prezentującej w formie karykatur aktorów, ekipę filmową i osoby blisko związane z powstawaniem filmu  „1920 Bitwa Warszawska”. Po zakończonym spotkaniu mieliśmy okazję zapoznać się z rzeczoną wystawą znajdującą się na sali GIH. Dodam, że zbieżność nazwisk tych osób nie jest przypadkowa, gdyż karykaturzysta Jacek Frankowski jest ojcem Adriana, autora krótkometrażowego filmu o powstawaniu „Bitwy”.

Ostatnim i jednocześnie najważniejszym punktem spotkania była wypowiedź samego reżysera filmu „1920 Bitwa Warszawska”, Jerzego Hoffmana.   Podzielił się on ze słuchaczami nie tylko swoimi spostrzeżeniami związanymi z powstawaniem dzieła, lecz również przekazał wartościowe informacje na temat jego podejścia do życia, sposobu postrzegania świata czy planów na przyszłość związanych z dalszą twórczością reżyserską. Pan Jerzy Hoffman obiecał także przekazać na ręce dyrektora GIH-u nagranie z filmem „1920 Bitwa Warszawska” aby osoby nie mające okazji obejrzenia filmu w kinie mogły się z nim zapoznać.

fot. iRegionalni


Facebook