Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Akademia CISCO w Zespole Szkół Nr 2

Już od czerwca młodzież Zespołu Szkół Nr 2, szczególnie uczniowie na kierunku Technik Informatyk, będą brali udział w kursach Cisco IT Essentials. IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem przygotowującym do zdawania egzaminu certyfikacyjnego  CompTIA A+. To podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy, pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych, np. asystent help desku. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, narzędzia multimedialne, zajęcia w pracowni komputerowej, materiały e-learningowe oraz symulatory.

30.05.2012 r. nauczyciele przedmiotów zawodowych informatycznych z naszej szkoły, Krzysztof Gutowski i Przemysław Sienkiewicz, zakończyli ścieżkę szkoleniową Cisco i uzyskali tytuł instruktora Cisco IT Essentials. Na szkolenie składały się dwie sesje treningowe w głównej siedzibie Cisco w Warszawie oraz cztery sesje zdalne organizowane za pośrednictwem systemu WebEx. Uzyskane uprawnienia umożliwiają zorganizowanie w szkole Lokalnej Akademii Cisco - Cisco Networking Academy.

 

Cisco to amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne, jedno z największych w branż, zajmujące się produkcją i usługami związanymi z sieciami komputerowymi oraz teleinformatyką, firma ta istnieje na rynku od 1984 roku (http://www.cisco.com/).


Facebook