• JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files.

Światowy Dzień Książki

„Kto czyta książki -  żyje podwójnie”

Umberto Eco

Dnia 23.04.2012r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Nr 2 im. 9.PSK w Grajewie miały miejsce obchody Światowego Dnia Książki.

W ramach obchodów odbyły się:

1. wystawa nowości wydawniczych zaprezentowana przez księgarnię Alfa

2. Konkurs pod hasłem „Przysłowia mądrością narodów”

Wystawa okazała się skuteczniejszych sposobem zachęcenia uczniów do czytania. Jak się okazało książka bowiem potrafi najlepiej zareklamować się sama. Urokowi barwnej i bogato ilustrowanej książki, wyeksponowanej do obejrzenia ulegli nawet stroniący od czytelnictwa uczniowie.

Konkurs natomiast odwoływał  się do posiadanej wiedzy młodzieży. Jego celem było zwrócenie uwagi na obecność przysłów w naszym życiu oraz rozbudzenie zainteresowania nimi.

Beata Szczepańska

{gallery}dk{/gallery}