Lekcja przedsiębiorczości

9 grup finalistów z Białegostoku, ale także z Moniek czy Grajewa walczyło o możliwość reprezentowania naszego regionu na ogólnopolskim finale konkursu "Najlepsze zajęcia z Przedsiębiorczości". Konkursu wyjątkowego, bo bazującego na wziętych z życia problemach firm i na prawdziwej kreatywności młodzieży w ich rozwiązywaniu.

Chwila oczekiwania, napięcia i niepokoju. Dziewięć walczących o zwycięstwo drużyn, przed rozpoczęciem konkursu do ostatniej chwili obmyśla plan działania. 9 najlepszych drużyn - finalistów regionalnego konkursu "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości". Młodzi ludzie już po pierwszym etapie zauważyli, że to konkurs szczególny. Jak mówi Inga Chojnowska z Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie - Tutaj jednak liczy się kreatywność, to na co wpadniemy, to jest takie życie. Kiedy skończymy szkołę będziemy otwierali własny biznes to z takimi problemami się spotkamy.

I o to właśnie chodzi organizatorom konkursu. Studenckie Forum Business Centre Club chce, aby młodzież zainteresowała się przedsiębiorczością, żeby zrozumiała, że to dobry sposób na ich przyszłość.  - Pokazujemy uczniom, że przedsiębiorczość to nie tylko jakaś sucha wiedza tylko również chodzi o ich kreatywność i właśnie tym ten konkurs różni się od innych olimpiad i konkursów, że liczy się nie tylko wiedza, ale też kreatywność uczniów w tym jak oni potrafią tą wiedzą zarządzać w sytuacjach problemowych - powiedziała Ewa Rogowska, organizator konkursu ze Studenckiego Forum Business Centre Club.

Uczestnicy konkursu musieli wcielić się w menadżerów projektu firmy informatycznej z Łodzi. Zadanie polegało na zrealizowaniu pierwszej fazy nowego projektu  związanej z wyborem partnera do jego wdrożenia.  - Tutaj liczy się wyobraźnia, pomysł, aktywność, kreatywność. Generalnie to co jest w przedsiębiorczości, istotne to to, żeby nie uczyć się reguł, definicji, a bardziej uczyć się, rozwijać pewną wyobraźnię u uczniów - dodaje Tomasz Cebeliński z Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie, opiekun grupy.

I ten konkurs na to pozwala. Najlepsza drużyna z naszego regionu już w sobotę weźmie udział w ogólnopolskim finale konkursu w Łodzi. Ale wszyscy uczestnicy mogą uważać się za zwycięzców, gdyż zdobyte tu doświadczenie, a przede wszystkim wiedza wyniesiona z zajęć z przedsiębiorczości to najlepszy fundament do budowania własnej przyszłości zawodowej.

źródło: tvp.pl