Nowy Sącz i ZS 2

Na zaproszenie insp. ZS Sławomira Szczerkowskiego i dyrektora ZS Nr 2 w Nowym Sączu uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie brali udział w szkoleniu strzeleckim w górach. Współpraca między szkołami i jednostkami strzeleckimi rozpoczęła się od udziału Strzelców z Nowego Sącza w Mundurowych Manewrach „Zdobywanie Jednostki” w październiku ubiegłego roku.

Nasi uczniowie wraz z innymi strzelcami od 12 do 18 lutego od 6.00 do 22.00 uczestniczyli w szeregu zadań, ćwiczeń i alarmów nocnych w bardzo trudnych warunkach. W pięciodniowym szkoleniu unitarnym zrealizowano zajęcia inżynieryjno-saperskie z pierwszej pomocy, terenoznawstwa, bronioznawstwa, walki wręcz, taktyki zimowych działań górskich. Bazą wypadową było położone wysoko w górach schronisko „Pod Durbaszką (ponad 3 km pod górę !!!), które akurat w tym czasie było mocno przysypane śniegiem. Ale dzięki temu można było w wolnej chwili spróbować poszusować na nartach.

sierż.  ZS Marzena Joanna Sulkowska