Sacrum w sztuce

„Bóg jest wszędzie , naokoło mnie i ja widzę, czuję Jego obecność. To ostatnio moja najczęstsza modlitwa- pogrążenie w Bogu”. (o. Joachim Badeni)

Wszechobecność sfery sacrum w życiu i otoczeniu człowieka wyrazili uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie, prezentując utwory poetyckie, pieśni i prace plastyczne oraz fotografie o tematyce religijnej. Spotkanie miało miejsce 19 grudnia 2011 roku podczas wieczorku w bibliotece szkolnej.

Głównym celem konkursu „Sacrum w sztuce” było odkrycie szkolnych talentów z dziedziny recytacji, śpiewu, fotografii i grafiki, a także kultywowanie wartości chrześcijańskich i stworzenie świątecznego nastroju.  Zmagania uczestników oceniali nauczyciele obecni na prezentacjach.

Laureatami konkursu zostali:

- w kategorii śpiewu:

I miejsce: Katarzyna Modzelewska, za wykonanie utworu zespołu „Dżem”- „Do kołyski”;

II miejsce: Sylwia Surawska- za interpretację utworu Braci Cugowskich „Wiara w każdym z nas”;

III miejsce: Agnieszka Bronakowska w piosence „Ty tylko mnie poprowadź”;

wyróżniona została Paulina Czerwionka;

- w kategorii recytacji:

I miejsce: Żaneta Formejster debiutująca autorskim wykonaniem wiersza „Wiara”;

ex aequo II miejsce: Anna Radkowska („Przymierze” A. Marcinkowskiej) i Karolina Sobolewska („Wiara przez dojrzewanie” E. Białopiotrowicz);

Wyróżniona została Katarzyna Misztal.

- w kategorii grafiki:

ex aequo I miejsce: Karolina Waniewska i Marzena Matysek;

II miejsce: Anna Godlewska;

wyróżniona została Paulina Sut.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy inwencji twórczej, odwagi i talentu.

Uczennice z zespołu medialnego:

Milena Sypytkowska

Judyta Lubińska