Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Szkolenie ogniowe w Piątnicy

Cykl szkoleń klasy „wojskowej” z Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie trwa. „Strzelcy” niedawno byli na szkoleniu bojowym w Orzyszu, a znów pojechali na szkolenie ogniowe do Piątnicy.  W ramach Programu Szkolenia Wojskowego, prowadzonego w Jednostce Strzeleckiej 1011 Grajewo zorganizowano zajęcia z zakresu strzelectwa dla dwudziestu strzelców (dla większości był to pierwszy kontakt z bronią palną). Zajęcia były prowadzone w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. W pierwszym z nich strzelcy poznawali zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią, zwracano także uwagę na przyjmowanie właściwej postawy strzeleckiej. Natomiast część praktyczna to strzelanie do tarcz z pistoletu Margolin*. Następne szkolenie zaplanowane jest w ferie zimowe.


Facebook