Klasa „wojskowa” w Orzyszu

19 listopada 2011 r. na terenie Jednostki Wojskowej 1 Batalionu Czołgów w Orzyszu odbyło się szkolenie z zakresu broni strzeleckiej będącej na wyposażeniu WP zorganizowane przez JS „Strzelec” 1011 Grajewo. Uczniowie z klasy „wojskowej” mogli zapoznać się z budową, mieli okazję złożyć i rozłożyć KBK AK, PM 93, KMPK oraz strzelać z wykorzystaniem symulatora CYKLOP. Ponadto strzelcy mieli możliwość obejrzenia (także od wewnątrz) wozów bojowych, które są na wyposażeniu batalionu (czołg T-72M, bojowy wóz rozpoznawczy). Zajęcia prowadzili wykwalifikowani wojskowi instruktorzy. W zgrupowaniu uczestniczyło  60 osób, w tym klasa wojskowa z II LO ( Zespół Szkół Nr 2 w Grajewie) przynależąca do  JS 1011 GRAJEWO oraz Strzelcy z JS 1007 Ełk.