Szkolne prawybory

5 października 2011 w Zespole Szkół Nr 2  im. 9. PSK w Grajewie po raz kolejny odbyły się szkolne prawybory do Parlamentu. Jako szkoła promujemy aktywność młodych ludzi w sferze polityki, a także budowanie postaw obywatelskich. Mamy za sobą bogate doświadczenie w organizacji takich przedsięwzięć. W latach ubiegłych przeprowadziliśmy prawybory do Parlamentu oraz na fotel Prezydenta. Takie szkolne prawybory stanowią dla młodzieży, zwłaszcza tej niepełnoletniej żywą lekcję demokracji. To cenne doświadczenie nie tylko dla młodych, ale także dla dorosłych, którzy mają przedsmak tego, co ich czeka w dzień  prawdziwych wyborów.

Na dzień wyborów została powołana Szkolna Komisja Wyborcza, dbająca o prawidłowy przebieg głosowania. Podczas przerwy do stołu Komisji podchodzili uczniowie, którzy po podaniu swoich danych  otrzymywali kartę do głosowania. Po zakończeniu głosowania Komisja wspólnie podliczyła głosy i ogłosiła wyniki.

Zwycięzcą szkolnych prawyborów Parlamentarnych został Ruch Palikota, otrzymał 56% poparcia. Wyniki partii przedstawiają się następująco:

Ruch Palikota  56%
PiS 14%