Energetycznie z Jednostką

ENERGETYCZNIE Z JEDNOSTKĄ

21 marca 2019 roku od 10.30 do 13.30

1. Konkurencje sportowo-naukowe „Co z tą energią?” dla uczniów kl. 8-ej SP
    i gimnazjalistów w formie turnieju międzyprzedmiotowego (wychowanie fizyczne, fizyka, matematyka, geografia) – w ramach projektu uczniowskiego realizowanego przy współpracy ze Stowarzyszeniem Odkrywcy Diamentów działającym przy Politechnice Białostockiej.
  2. Mecz charytatywny w piłkę siatkową  NAUCZYCIELE&UCZNIOWIE – WALCZYMY
    O ZDROWIE!
  3. Aukcja PRZEPŁYW ENERGII (cel charytatywny) połączona z możliwością zakupu słodkiej niespodzianki (wspieranie zdolnej młodzieży w ramach Fundacji Świętego Mikołaja – akcja WIOSNĄ STYPENDIA ROSNĄ) oraz degustacją.
  4. Wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań uczestnikom wydarzenia.

Uwagi organizacyjne:

v  Do rywalizacji sportowo-naukowych zapraszamy drużyny 5-cio osobowe. W skład zespołu mogą wchodzić  uczniowie kl. 8-ej SP lub gimnazjaliści (lub też drużyna mieszana składająca się z uczniów SP i gimnazjalistów).

v  Konkurencje odbędą się na sali gimnastycznej. Uczestnicy powinni mieć wygodne stroje lub dresy (przynajmniej dwie osoby w zespole) oraz sportowe buty. Czas trwania rywalizacji międzyszkolnej – około 90 minut.

v  W ramach turnieju przedstawiciele drużyn będą mieli za zadanie m.in.: 2 rzuty osobiste do kosza, bieg na czas, strzał na bramkę, wyznaczenie kierunków geograficznych, pola powierzchni, prędkości i ciężaru, omawianie przyczyn i skutków zjawisk przyrodniczych oraz społecznych

v  Po konkurencjach sportowo-naukowych, w oczekiwaniu na wyniki  turnieju, zachęcamy naszych gości do udziału w aukcji lub charytatywnym meczu. Podczas aukcji (w sali z lustrami) – skromny poczęstunek oraz możliwość zakupu ciast – czas trwania około 60 minut.

v  Wręczenie nagród i podziękowań uczestnikom wydarzenia odbędzie się na sali gimnastycznej
o godzinie 13.13. Wszyscy otrzymają dyplomy i drobne upominki.

v  Prosimy o potwierdzenie udziału w turnieju (zgłoszenie liczby drużyn) do dnia 19 marca 2019 roku w sekretariacie szkoły lub telefonicznie – 501 106 297. Pod podanym telefonem kontaktowym można również uzyskać dodatkowe informacje na temat całego wydarzenia.

Żywa lekcja przestrogi

Narkomana tworzy się: w domu, szkole, uczelni, na podwórku i na kolonii, słowem wszędzie. Lepi się go z cudownej materii dziecięcej naiwności, chęci poznania świata, wrażliwości, uczuć, porywów serca, najskrytszych tajemnic i szczerych łez

6 marca uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny wystawiany przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia. Przedstawienie pt.: My, Dzieci z Dworca ZOO byłoadaptacją książki Christiny F. o tym samym tytule. Reżyser przeniósł akcję z Berlina lat 80. do współczesnej Polski.

Spektakl okazał się wstrząsającą i wzruszającą przestrogą na temat katastrofalnych skutków zażywania narkotyków, której długo uczniowie nie zapomną.

Beata Szczepańska

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

„Za to , że nie zdradzili

Za to, że nie stchórzyli

Za to, że wierni byli aż po kres

Za to wytrwanie w męce

Dostali śmierć w podzięce”

„Łączka”

1 marca  Jednostka, zgodnie ze swoją tradycją, uroczyście obchodziła Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

Poza wystawą plastyczną i lekcjami przybliżającymi sylwetki Żołnierzy Wyklętych, społeczność szkolna wzięła udział w widowisku słowno-muzycznym ”Komuniści nazywali ich bandytami, a to byli Bohaterowie”. Poezja, muzyka, zdjęcia, filmy i nagrane wspomnienia uczestników przedstawianych wydarzeń poruszały wyobraźnię i skłaniały do refleksji, a hołd jaki oddała Żołnierzom Niezłomnym klasa mundurowa I w poruszył wszystkie serca.

Uroczystość została przygotowana przez p. Halinę Waszkiewicz i P. Beatę Szczepańską. Wzięli w niej udział: Jakub Sztachelski - gitara, Dominik Wołyniec – akordeon, Tomasz Ostrowski-gitara, Kamil Zyskowski – wokal, Wiktoria Bykowska – wokal, Magdalena Jóźwik i Patryk  Dębiński – prowadzenie, Edyta Kozikowska i Natalia Witkowska – recytacja,

Kamil, Motycki, Mateusz Godlewski, Norbert Jankowski i Piotr Glinko – śpiew. Za oprawę multimedialną i dźwięk odpowiadali: Arkadiusz Szymanowski, Hubert Kuczyński i Adrian Sikorski.

Żołnierze Wyklęci

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”
J. Iwaszkiewicz

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w quizie językowym w wersji online oraz poznania historii tego święta poprzez akcję informacyjną na lekcjach. Ponadto w szkole pojawiły się plakaty  propagujące ideę poprawności językowej i nalepki o treści Kocham język polski.
W opinii uczniów akcja była ciekawa i na pewno zachęcała do podjęcia refleksji na temat kultury języka.
Organizatorkami akcji były Panie: Renata Modzelewska, Gabriela Płochocka, Beata Szczepańska